Agenas team

16.05.2008 - 4x4 SHOCK CUP 2008

1. závod seriálu 4x4 SHOCK CUP 2008 - Mohelnice 10.a 11.05.2008
Za AGENAS TEAM se tohoto prvního závodu zúčastnily dvě posádky. Ve třídě O2 Tomáš Janků s novým spolujezdcem Jardou Heckelem ml. s vozem Nissan Patrol ( startovní číslo 299). Ve třídě O3 David Janků a Jan Matoušek s vozem Jeep Cherokee (startovní číslo 322).
Během čtvrtku a pátku postupně přijížděly do Mohelnice posádky z celé České republiky, kterých nakonec do Křemačovských lomů přijelo celkem 83, z toho 63 se zúčastnilo vlastního závodu. Ve čtvrtek byly připraveny pro účastníky setkání dva vložené závody. Prvním byla jízda zručnosti „neucmrndni“, kdy posádka absolvovala prudký sjezd, otočku a  prudký výjezd, přičemž spolujezdec držel nádobu s vodou. Hodnotil se čas a množství vody, které v nádobě zůstalo. Vítězem tohoto závodu se stal Tomáš Krajč s Nissanem Patrol (start.č. 330), kterému pro tuto soutěž udělal spolujezdce David Janků z Agenas teamu. Tomáš Krajč jel rychle a Davidovi se podařilo udržet vodu v nádobě.
Druhý závod už byl trochu náročnější. Jak už se stalo v Mohelnici tradicí, jezdí se tu vložený závod do vrchu. Několik mimut se čekalo, než se někdo odhodlá jako první strmé stoupání ve velkém lomu absolvovat. Nakonec se jako první rozhodli pokořit kopec David Janků s Janem Matouškem na voze Jeep Cherokee (startovní číslo 322). A podařilo se jim to. Kluci vyjeli jako jediná posádka až na vrchol stoupání a tak tento vložený závod do vrchu vyhráli.

 

 

David Janků a Jan Matoušek při úspěšném pokusu v závodu do vrchu.

 

Vlastní závod, první závod čtyřdílného seriálu, začal v sobotu po technických přejímkách a rozpravě s posádkami. Pro sobotu bylo otevřeno šest trialových sekcí. Pořadí sekcí si posádky při společném způsobu organizace závodu volí sami. Tomáš Janků opět potvrdil, že v Mohelnici štěstí nemá. Ve druhé sobotní sekci na ulomil oba klouby v přední nápravě a v sobotu se už závodu nezúčastnili. Po sobotních šesti sekcích byl David Janků a Jan Matoušek v průběžném pořadí na 1. místě ve třídě O3.

Pro neděli bylo připraveno pět sekcí, které byly oproti sobotním náročnější. Tomáš Janků a Jarda Heckel v sobotu opravovali, sehnali pouze jeden kloub a tak do druhého dne závodu nastupouli pouze s funkční zadní nápravou svého vozu. Davidovi Janků a Janu Matouškovi se první místo ze soboty nepodařilo udržet, dvě sekce pokazili a to stačilo pouze na čtvrté místo.

 

Tak takhle naše posádky v Mohelnici bojovaly: 
     
Fotogalerie  prvního závodu 4x4 SHOCK CUP 2008. 
 
Umístění našich posádek v prvním závodu seriálu 4x4 SHOCK CUP 2008:
třída O2
14.místo Janků Tomáš, Heckel Jaroslav, 3.137 trestných bodů (4 sekce vynechány pro technické potíže)
třída O3
4.místo Janků David, Matoušek Jan, 819 trestných bodů

Více informací k prvnímu závodu seriálu najdete na stránkách 4x4 SHOCK CUP.

Copyright © 2010 AGENAS TEAM, autoklub v AČR
Webdesign: CUBE visioin