Agenas team

30.05.2008 - TRUCK TRIAL WORLD CUP - MOHELNICE 2008

Dovezli jsme z prvního závodu Truck Trial Word Cupu v Mohelnici pohár za první místo ve třídě 03 a pohár za třetí místo ve třídě S5.

 

O víkendu 24. a 25. května se uskutečnil v Křemačovských lomech u Mohelnice první podnik světového poháru v truck trialu Truck Trial World Cup, který navazuje na velmi úspěšné závody Extrém Truck Trialu. Přesto, že v letošním roce nepřijelo do Mohelnice tolik trucků jako v letech minulých, diváci, kterých přišlo téměř deset tisíc, se měli na co dívat. Posádky v náročném terénu Křemačovských lomů, který byl poznamenaný deštivým počasím před závodem, předváděly výkony na hranici fyzikálních zákonů. Opravdový adrenalin a to jak pro posádky, tak i pro diváky. Jednou z mnoha posádek, kterým se podařilo hranici fyzikálních zákonů překonat a předvést divákům různé druhy kotoulů a to jak s trucky tak i s off roady, byla i posádka z Lipové Lázní, Pavel Kuchař a Petr Kovarčík, která za kotoul se svým Mitsubishi Pajero dostala pohár „Karambolista závodu“

Na prvním závodu Truck Trial World Cupu v Mohelnici měl náš tým všechny tři posádky. V královské třídě těch největších trucků soutěžily pouze tři posádky. Naše posádka s Tatrou 813 8x8 kolos, Petr Honig a Jarda Heckel, svedla urputný boj o druhé místo s německou posádku s osmikolovým Manem 8x8 F2000. Po prvním závodním dnu nasbírala naše posádka v pěti odjetých sekcích 2167 trestných bodů což bylo o 10 bodů více než německá posádka. V neděli se už tolik nedařilo a tak obsadila naše posádka třetí místo se ztrátou 77 trestných bodů na druhé místo.
 
 

 

Druhou posádku tvořil Tomáš Janků se spolujezdcem Jardou Heckelem ml. ve třídě O2 s Nissanem Patrol GR. Nedařilo se jim, dopustili se mnoho technických chyb, za které obdrželi mnoho trestných bodů. Přesto, že se snažili, bodovou ztrátu se jim nepodařilo dohnat. 

 

  
 

Poslední posádkou našeho týmu v Mohelnici byli David Janků a Jan Matoušek s Jeepem Cherokee ve třídě O3. V této třídě se očekával souboj tří posádek ( už se utkaly v prvním závodě 4x4 Shock Cupu v Mohelnici) a to právě naší posádky s Janem Cihelkou a Janem Linkem s Nissanem Patrol a Pavlem Mesárošem a jeho synem s Jeepem Cherokee. Po sobotě byla naše posádka na prvním místě s náskokem  88 trestných bodů před Janem Cihelkou s Janem Linkem. Po zkušenostech z 4x4 SHOCK CUPu jeli v neděli na jistotu a s náskokem 76 trestných bodů ve své třídě zvítězili.

 

  
 

Konečné umístění našich posádek:

třída O3

1.místo David Janků, Jan Matoušek, st.číslo 322, Jeep Cherokee

třída S5

3.místo Petr Honig, Jarda Heckel, st.číslo 588, TATRA 813 8x8 kolos

třída O2

8.místo Tomáš Janků, Jarda Heckel ml., st.číslo 299, Nissan Patrol

 
Fotogalerii našich posádek na TTWC naleznete zde

Více informací k závodu TTWC naleznete zde.

Copyright © 2010 AGENAS TEAM, autoklub v AČR
Webdesign: CUBE visioin