shockcup

Jak jsme založili seriál v off road tech trialu

Závody trucků v Mohelnici jsou jedním z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějším závodem nákladních aut v terénu. Těchto závodů se zúčastňovaly mimo trucky i offroady. Při pátém ročníku Extrem truck trialu v Mohelnici v roce 2007, na jehož organizaci jsme se podíleli, se závodu zúčastnilo celkem 25 posádek offroadů. Na tento ročník přijelo do Mohelnice i mnoho příznivců vozů 4x4 se svými čtyřkolovými miláčky s touhou svést se ve světoznámém Křemačovském kotli. Bezpečnostní opatření, pravidla a organizace tohoto závodu však volné ježdění pro diváky neumožňuje.
Tato skutečnost však dala podnět myšlence, uskutečnit setkání příznivců vozů 4x4 v Mohelnických lomech v Křemačově u Mohelnice. Od myšlenky k realizaci nápadu nebylo daleko. Slovo dalo slovo a necelý měsíc po Extrem truck trialu jsme o víkendu 23. a 24. června 2007 uskutečnili první offroad setkání v Mohelnici, které zorganizoval náš
AGENAS TEAM Javorník ve spolupráci s internetovým diskusním fórem 4x4názory a podpory AMK Mohelnice. Setkání se mohl zúčastnit každý, kdo chtěl a přijel se svým off roadem. Na programu setkání byl dvoudenní závod v tech trialu, volné ježdění v celém areálu Křemačovských lomů a večer posezení u táboráku. Každý účastník si mohl vyzkoušet svoje schopnosti a schopnosti svého vozu nejen ve volném ježdění po areálu v různém terénu, ale i zazávodit si v trialových sekcích.
Setkání v Mohelnici se zúčastnilo více jak třicet posádek. Vyšlo i počasí, když deště před setkáním udělali povrch celého areálu náročným. Celá akce se vydařila, všem zúčastněným se líbila. Bylo to první setkání tohoto druhu.
Setkání offrouďáků v Mohelnici v červenci 2007 mělo velmi kladný ohlas a dalo podmět k myšlence zorganizovat seriál závodů. A tak vznikl seriál závodů Mistrovství České republiky v off road tech trialu. Název seriálu byl odvozen podle hlavního partnera závodu v letech 2008 - 2016, výrobce energetického nápoje Big Shock!, firmy Al-Namura, spol. s.r.o. Praha. První závod prvního ročníku seriálu se uskutečnil 8. až 11. května 2008 v Mohelnici. Od roku 2017 nese seriál název podle hlavního pořadatele seriálu AGENAS TEAMu autoklubu v AČR Javorník. Oficiální stránky seriálu naleznete zde.

Fotogalerie ze setkání offrouďáku v Mohelnici

 
autor fotogalerie
Jan Mýlek
  autor fotogalerie
Aleš Bořuta

 

fotogalerie nejsou provozované a udržované na našem servru

 

Copyright © 2010 AGENAS TEAM, autoklub v AČR
Webdesign: CUBE visioin