Agenas team

17.07.2008 - 2. závod seriálu 4x4 SHOCK CUP 2008 - komentář

 
Na druhý závod seriálu 4x4 SHOCK CUP 2008 do Krásné Lípy jsme jeli vylepšit svoje umístění, které po prvním závodu nebylo zrovna nejlepší. Zejména umístění Tomáše Janků po prvním závodu v Mohelnici bylo tak trochu zklamáním.
Do Krásné Lípy jela nová posádka ve složení Tomáš Janků a Martin Mika. Ale už cesta na závod nebyla jednoduchá. Nastaly potíže s přepravou závodního vozu na závod, které se díky Miloši Vondrákovi z Hradce Králové podařilo vyřešit a kluci dorazili do Krásné Lípy v sobotu o půl čtvrté ráno.
V sobotu čekalo na posádky celkem osm sekcí. Terén v Krásné Lípě je stejně náročný jako v Mohelnici, ale povrch byl do značné míry poznamenán dvěma závody, které se tu uskutečnily – Truck Trial a Nord Cup. V prvních čtyřech sekcích si Tomáš Janků s Martinem Mikou vedli velmi dobře, nasbírali 146 trestných bodů a v průběžném pořadí byli druzí. Druhá naše posádka, David Janků a Jan Matoušek, nasbírala v prvních čtyřech sekcích 274 trestných bodů a byla průběžně na třetím místě. V sobotu odpoledne se našim posádkám nedařilo. Tomáš Janků a Martin Mika dvě sekce nezajeli nejlépe a tak po prvním závodním dni byli v průběžném pořadí na čtvrtém místě se ztrátou 377 bodů na místo třetí. David Janků a Jan Matoušek pokazili také dvě sekce a klesli po prvním závodním dni na čtvrté místo. Jejich ztráta na třetí místo činila 121 trestných bodů.
 
 
Druhý závodní den poznamenal vytrvalý déšť, který postupně měnil povrch sekcí v nezvladatelné klouzačky. Oběma našim posádkám se na kluzkém terénu nedařilo tak jak by potřebovaly a tak nakonec obě dvě skončily shodně na pátém místě ve svých třídách.
 
Umístění našich posádek v druhém závodu seriálu 4x4 SHOCK CUP 2008 (celkové výsledky):
třída O2
5.místo Tomáš Janků, Martin Mika, 2.298 trestných bodů 
třída O3
5.místo David Janků, Jan Matoušek, 2.037 trestných bodů
 
Umístění našich posádek v pruběžném pořadí po druhém závodu seriálu 4x4 SHOCK CUP 2008:
třída O2
5.místo Tomáš Janků, Martin Mika, 23 bodů 
třída O3
3.místo David Janků, Jan Matoušek, 33 bodů
 
Více informací k druhému závodu naleznete zde.

Copyright © 2010 AGENAS TEAM, autoklub v AČR
Webdesign: CUBE visioin