shockcup

03.09.2008 - 10.ročník závodu Javornický Off Road - Zálesí 2008

 

30. a 31.08.2008 se uskutečnil jubilejní 10. ročník závodu Javornický Off Road – Zálesí 2008. Pro náš tým jeden z nejúspěšnějších závodů. Tomáš Janků obhajoval dvojnásobné vítězství ve třídě O2 (2006, 2007). Do letošního závodu nastupoval s novým spolujezdcem Martinem Mikou. Jan Matoušek, spolujezdec Davida Janků z druhé týmové offroadové posádky, přijel letos do Javorníku poprvé. David Janků se v loňském místě umístil na druhém místě.

Na Zálesí není extremní terén, ale připravené trialové sekce byly technicky náročné. Posádky tříd O1, O2 a O3 bojovaly v trialových sekcích hlavního závodu až do pozdních večerních hodin, poslední posádka vjížděla do sekce už za šera.

Tomáš Janků s Martinem Mikou byly po polovině závodu (po třech sekcích) na pátém místě, David Janků s Janem Matouškem byli po polovině závodu ve své třídě na prvním místě s náskokem 5 bodů. Všechny tři sekce vyhráli. Druhou polovinu závodu naše posádky zvládli. Tomáš Janků s Martinem Mikou postoupili o jedno místo. S třetí posádkou měli shodný počet bodů, na druhé místo ztráceli pouhý jeden bod. O čtvrtém místě rozhodl počet trestných bodů. David Janků s Janem Matouškem nezaváhali a závod dokončili na prvním místě. Z celkového počtu šesti sekcí, pět vyhráli. 
V dlouhodobé soutěži, do které se započítávají body za umístění ze všech ročníků, postoupil po letošním ročníku Tomáš Janků na druhé místo. 
Umístění našich posádek v 10.ročníku závodu Javornický Off Road – Zálesí 2008 (celkové výsledky)
třída O2- 4.místo Tomáš Janků, Martin Mika, (Nissan Patrol GR) 71 bodů 
třída O3- 1.místo David Janků, Jan Matoušek, (Jeep Cherokee) 86 bodů
 
   
 
   
 
Více informací k závodu neleznete zde.

Copyright © 2010 AGENAS TEAM, autoklub v AČR
Webdesign: CUBE visioin