shockcup

25.09.2010 - O třetím závodu seriálu 4x4 SHOCK CUP 2008

Třetím závodem - setkáním mistrů trialu Offroad a Truck - pokračoval 20. a 21. září 2008 ve Vřesině u Ostravy seriál závodů 4x4 SHOCK CUP 2008. Ve Vřesinské strži je terén náročný a v důsledku deštivého počasí, které provázelo závod po oba dva dny, byl navíc povrch rozmočený a značně blátivý. Posádky to opravdu neměly jednoduché a v mnoha případech byl terén nad jejich síly. Náročná stoupání, náročné sjezdy na rozbahněném terénu skýtaly neskutečnou podívanou pro všechny, kteří se přišli do Vřesiny podívat. A opravdu se bylo na co dívat. Závod byl zatím nejnáročnějším a nejtěžším v letošním ročníku seriálu 4x4 SHOCK CUP 2008. O to více nás může těšit skutečnost, že se obě naše posádky s náročným a rozbahněným terénem opravdu popraly a předvedly výborné výkony. Třetí posádka, posádka TATRY 813 8x8, nakonec do Vřesiny neodjela pro zranění řidiče tatry Petra Honiga.

Sobotu absolvovaly naše posádky bez technických potížích na svých vozech. Pouze Tomáš Janků s Martinem Mikou měli drubnou poruchu. V jedné ze sekcí utrhli brzdovou trubku na zadní nápravě. Provedli provizorní opravu, brzdily jim pouze tři kola, ale v závodě pokračovali. Po prvním dni závodu byli Tomáš Janků s Martinem Mikou ve třídě O2 na třetím místě a David Janků s Janem Matouškem ve třídě O3 na místě šestém.

V neděli čekaly na posádky čtyři trialové sekce, které byly ještě náročnější než ty sobotní. David Janků s Janem Matouškem, kterým, na jejich Jeepu Cherokee praskla poloosa, odstoupili ze závodů v první nedělní sekci. V poslední sekci měli drobné potíže Tomáš Janků s Martinem Mikou, kteří to vzali o strom, pomačkali blatník a utrhli přední masku, ale sekci dokončili. Třídu O2 nakonec vyhráli (výsledky třetího závodu).
průběžném pořadí seriálu závodů 4x4 SHOCK CUP 2008 po třech závodech jsou ve třídě O2 Tomáš Janků a Martin Mika na místě třetím, ve třídě O3 David Janků a Jan Matoušek na místě čtvrtém.

Poslední závod seriálu 4x4 SHOCK CUP 2008 se uskuteční 18. a 19. října 2008 v Mohelnici. Více o seriálu závodů 4x4 SHOCK CUP 2008 najdete na zde.

 

 

 

Razz   Tomáš Janků a Martin Mika - 1.místo třídaO2 

Copyright © 2010 AGENAS TEAM, autoklub v AČR
Webdesign: CUBE visioin