Agenas team

30.11.2015 - Javorník - hlavní město off road tech trialuhlavní město off road tech trialu

Město Javorník je právem nazývané "hlavním městem off road tech trialu". Offroadové závody se zde jezdí od roku 1998, kdy se uskutečnil tzv. nultý ročník závodu Javornický off road – Zálesí. Pořadatelem závodu byl Javornický spolek příznivců off road, jehož členy byli i členové dnešního AGENAS TEAMu autoklubu v AČR Javorník. A právě členové dnešního autoklubu vytvořili v roce 2000 základ dnešních pravidel off road tech trialu. Autorem pravidel je Oldřich Janků. Jako základ pro pravidla off road tech trialu byly převzaty pravidla truck trialu.
Historii Javornických závodů jsou věnována samostatná kapitola - historie závodů v Javorníku. Závody v Javorníku se zde jezdí již od roku 1998. V kapitole naleznete vše co se v Javorníku událo od roku 1998 do roku 2009, kdy se jel Javornický off road trial naposledy jako samostatný závod. Od roku 2010 byl Javornický závod zařazen do seriálu závodů Mistrovství České republiky v off road tech trialu BIG SHOCK! CUP. Pro rok 2013 a pro další roky nedošlo k dohodě mezi vlastníky pozemnků dotčených závodem a tak jsme jako pořadatelé seriálu, nezískali potřebné povolení vstupu na tyto pozemky. Z tohoto důvodu se 
závody v Javorníku neuskutečnily.
Změna nastala až v roce 2016, kdy se po tříleté přestávce závod seriálu AGENAS CUP (dříve BIG SHOCK! CUP) Mistrovství České republiky v off road tech trialu opět vrátil do Javorníku.

Copyright © 2010 AGENAS TEAM, autoklub v AČR
Webdesign: CUBE visioin