shockcup

10.05.2009 - 1. závod 2. ročníku seriálu 4x4 SHOCK CUP 2009

9. a 10. května 2009 se v Mohelnických lomech u Křemačova konal první závod letošního již druhého ročníku seriálu 4x4 SHOCK CUP 2009. Náš team je opět, tak jako v loňském roce společně s internetovým diskusním forem 4x4nazory.cz, pořadatelem tohoto seriálu. Do Mohelnice na první závod seriálu přijelo celkem 42 posádek.
Agenas team postavil do závodu opět dvě posádky. Ve třídě O3 těch největších off roadů nastoupila posádka startovní číslo 322 David
Janků a Jan Matoušek na voze Jeep Cherokee. Druhou posádkou ve třídě O2 byla nově složená posádka startovní číslo 299 Tomáš Janků s novým spolujezdcem Petrem Lukešem na voze Nissan Patrol GR.
 
O tom, že to nebude lehké, jsme věděli už dopředu. Změna systému hodnocení závodu, kdy se nebudou sčítat trestné body z jednotlivých sekcí, ale body za pořadí v jednotlivých sekcích, znamenala pro posádky absolvovat každou sekci "naplno", protože nějaké bodové náskoky z předchozích sekcí v novém systému neexistují. A naše teorie se potvrdila.
Posádka David Janků a Jan Matoušek, startující ve třídě O3, je již sehraná a tak se od ní očekával útok na první pozici. Navíc vítězové jejich třídy v loňském roce, Jan Cihelka a Jan Linek, přestoupili pro letošní rok do třídy O2. I průběh závodu tomu nasvědčoval . Naše posádka vyhrála první tři sekce, potom ale ve dvou sekcích měla problémy. Po prvním dni to bylo druhé místo za Petrem Nečesalem a Jakubem Černickým z Brna. Obě posádky měly shodný počet bodů, o pořadí rozhodovaly trestné body.
Ve třídě O2 se očékával souboj Jana Cihelky a Jana Linka (v roce 2008 1.místo ve třídě O3) s Karlem Tomickým a Michalem Poskočilem (v roce 2008 1.místo ve třídě O2). Pro naši druhou posádku, Tomáše Janků a Petra Lukeše, to byl první společný závod a tak jsme netrpělivě očekávali jejich výkon. Průběžně se pohybovali uprostřed startovního pole a po prvním závodním dni to bylo 7. místo.
V neděli David Janků s Janem Matouškem zabojovali. Z pěti nedělních sekcí tři vyhráli, jednou byli druzí a jednou čtvrtí. Na svého největšího soupeře Petra Nečesala a Jakuba Černického najeli šest bodů a to znemenalo vítězství v prvním závodě letošního ročníku SHOCK CUPu.

 
I naše druhá posádka, Tomáš Janků a Petr Lukeš, bojovala. Z šesti nedělních sekcí byli kluci jednou druzí a jednou třetí. Celkově to stačilo na šesté místo. Na první start to nebylo v tak silné konkurenci špatné.
Více informací včetně výsledků najdete na stránkách seriálu 4x4 SHOCK CUP.

Copyright © 2010 AGENAS TEAM, autoklub v AČR
Webdesign: CUBE visioin