shockcup

08.07.2009 - 3. závod 2. ročníku seriálu 4x4 SHOCK CUP 2009

Na třetí závod se seriál závodů 4x4 SHOCK CUP 2009 přesunul do Vřesiny u Ostravy. Přijelo celkem 25 posádek, na které bylo připraveno v sobotu 10 trialových sekcí. Agenas team se závodu zúčastnil s oběma posádkami.
Všichni jsme očekávali výkon posádky ve třídě O3 Davida Janků a Jana Matouška, kteří byli po dvou závodech v průběžném pořadí na prvním místě s náskokem dvou bodů. Na druhém místě byly dvě posádky, Petr Dvořák se Svatoplukem Švajdou z Ostravy a Petr Nečesal s Jakubem Černickým z Brna, se stejným počtem bodů. Petr Nečesal a Jakub Černický však do Vřesiny nepřijeli.
O tom, že to nebude mít naše posádka vůbec lehké, hovořily hned výsledky v prvních dvou sobotních sekcích. V první sekci skončila na čtvrtém místě, ve druhé sekci na prvním,
ale společně s posádkou Petra Dvořáka a Svatopluka Švajdy. Po sobotních šesti sekcích byla nakonec naše posádka první před s Petrem Dvořákem a Svatoplukem Švajdou s náskokem dvou bodů.
Ani naše druhá posádka ve třídě O2, Tomáš Janků a Petr Lukeš, si v sobotu nevedla špatně a podala jeden z nejlepších výkonů v letošním seriálu. Po první sekci byli až šestí, ale nakonec po osmi odjetých sekcích v této třídě byli po sobotě na skvělém druhém místě.
 
Druhý závodní den čekalo na posádky dalších devět sekcí. Netrpělivě jsme očekávali, zda naše posádky udrží výborné umístění po prvním dnu. Tomáš Janků s Petrem Lukešem bojovali. Jejich umístění v jednotlivých sekcích bylo ale vždy za Jiřím Zátopkem s Monikou Hejtmánkovou, kteří byli po sobotě na třetím místě o pouhý jeden bod za naší posádkou. Navíc v sekci číslo sedm se naší posádce při výjezdu ze sekce k cílové brance podařilo svého Patrola položit na bok. Byla to jejich první „bouda“.
 
Klukům se nic nestalo a tak pokračovali v dalších sekcích. Nakonec ale svoje druhé místo v neděli neudrželi a v konečném pořadí skončili na pěkném třetím místě. Petr Lukeš tak poprvé stál na stupních vítězů. Že to bylo třetí místo, vůbec nevadilo.
Daleko napínavější souboj se očekával ve třídě O3 o první místo mezi naší posádkou Davidem Janků s Janem Matouškem a Petrem Dvořákem se Svatoplukem Švajdou. První nedělní sekce se naší posádce vůbec nevydařila, skončili na čtvrtém místě.
 
Před poslední sekcí závodu měla naše posádka shodný počet 124 bodů jako jejich největší soupeři. A tak rozhodovala poslední sekce, ve které se podařilo Petru Dvořákovi svého Jeepa převrátit na střechu. Posádka, David Janků a Jan Matoušek, tuto sekci vyhrála a tak si kluci připsali již druhé vítězství v letošním roce.
V průběžném pořadí po třech závodech jsou David Janků a Jan Matoušek v čele seriálu třídy O3 s náskokem tří bodů před svým největším soupeřem Petrem Dvořákem a Svatoplukem Švajdou. V celkovém hodnocení
může naši posádku o první místo připravit pouze Petr Dvořák se Svatoplukem Švajdou. Museli by však poslední závod v Mohelnici vyhrát. Druhá posádka,Tomáš Janků a Petr Lukeš, je po třech závodech ve třídě O2 na čtvrtém místě se ziskem 33 bodů.      
 

Copyright © 2010 AGENAS TEAM, autoklub v AČR
Webdesign: CUBE visioin