shockcup

16.06.2009 - 2. závod 2. ročníku seriálu 4x4 SHOCK CUP 2009

Druhý závod letošního seriálu 4x4 SHOCK CUP 2009 jsme uspořádali v termínu 13. a 14. června 2009 v bývalém vojenském areálu v Bratronicích u Kladna. S uskutečněním závodu nám velice pomohli Roman Černý a manželé Marta a Josef Sajdlovi z Bratronic, kterým patří naše poděkování. Před závodem seriálu Shock Cupu se v Bratronicích se uskutečnil závod MČR v off road trialu, pro který byl areál závodiště v Bratronicích upraven. Tím se stal terén velmi náročným a přesto, že jsme se snažili postavit sekce tak, aby byly sjízdné, byl to zatím nejnáročnější závod seriálu Shock Cup v jeho dvouleté historii. Do Bratronic přijelo celkem 29 posádek, což nás jako pořadatele seriálu zklamalo. Předpokládali jsme větší účast posádek z Čech. 
Hned první sekce v jednotlivých třídách potvrdily, že to bude nejnáročnější závod sezony a posádky, včetně sportovních a traťových komisařů, to nebudou mít vůbec jednoduché. V prvních sekcích se našim posádkám nedařilo. Ve třídě O2, kde nás reprezentuje s Nissanem Patrolem Tomáš Janků s Petrem Lukešem, chytli kluci hned v první sekci „mlíko“ a byla z toho diskvalifikace a poslední místo v sekci. Ani v dalších sekcích se naší posádce moc nedařilo. Nejlepším umístěním byla dvě pátá místa. Navíc v poslední sobotní sekci praskl homokinetický
kloub na přední poloose. Kluci ale bleskově poloosu vyměnili. Po sobotě byli na šestém místě se ziskem 50 bodů, ale pouze s jednobodovým náskokem před sedmým místem. Druhá naše posádka, David Janků a Jan Matoušek na Jeepu Cherokee, začala závod šestým místem místem v první sekci. Ve třetí sekci skončili až na devátém místě a vůbec to s nimi nevypadalo dobře. Přesto kluci zabojovali a po sobotě byli v průběžném pořadí na třetím místě se ztrátou tří bodů na druhé místo.

Do druhého závodního dne nastupovali Tomáš Janků s Petrem Lukešem s cílem udržet šesté místo. Za neděli třída O2 odjela pouze tři sekce, ale klukům se to nakonec podařilo. 

David Janků s Janem Matouškem v neděli zabojovali. První dvě nedělní sekce vyhráli. V jedné sekci dokonce značně poškodili řízení svého Jeepa, které si vyžádalo rychlou opravu. Kluci stihli auto opravit a pokračovat v závodu. Nakonec z toho bylo pěkné druhé místo.

 

Copyright © 2010 AGENAS TEAM, autoklub v AČR
Webdesign: CUBE visioin