shockcup

19.09.2009 - 4. závod 2. ročníku seriálu 4x4 SHOCK CUP 2009

 
Poslední závod letošního ročníku 4x4 SHOCK CUP 2009 se konal 12. a 13. září 2009 v Mohelnici, kam přijelo 29 posádek. Agenas tam reprezentovaly na posledním závodu seriálu obě dvě posádky. Ve třídě O2 Tomáš Janků a Petr Lukeš byli v průběžném pořadí po třech závodech na čtvrtém místě. Ve druhé posádce, která nás reprezentuje ve třídě O3, došlo před posledním závodem sezóny k výměně spolujezdce. Jana Matouška nahradil pro tento závod Petr Melecký z Jakubčovic u Opavy. Tato posádka byla v průběž-
 
ném pořadí po třech závodech na prvním místě. Ale aby měla naše posádka prvenství v seriálu jisté, musela by poslední závod v Mohelnici vyhrát nebo její největší soupeři, Petr Dvořák a Svatopluk Švanda z Ostravy, by dojeli nejlépe druzí.
Poslední závod off roadů v Mohelnici pokračoval v trendu náročných sekcí letošního ročníku. Navíc byl terén tvrdý a velmi se prášilo. Přestože v okolí Mohelnice po oba dva dny pršelo, v Mohelnických lomech spadlo jen pár kapek, které nic na prašnosti terénu nezměnily.
Pořadateli posledního závodu sezóny 2009 jsme byli opět my, Agenas team Javorník, a internetové fórum 4x4nazory.cz ve spolupráci s AMK Mohelnice v AČR. Závod zahájil předseda AMK Mohelnice v AČR pan Miroslav Stratil společně se zástupcem hlavního partnera seriálu, obchodním ředitelem ČSAD Logistik Ostrava a.s., panem Miroslavem Konečným.
Ve třídě O2 se bojovalo na hranici schopností aut a fyzikálních zákonů hovoří mnoho kolizních situací. Snad nejdramatičtěji vypadalo převrácení vozidla posádky z Lipové Lázní. Pavel Kuchař a Petr Kovarčík udělali málem salto vzad. Štěstí jim přálo. Zůstali v prudkém svahu ležet na boku. Po vyproštění pokračovali dál v závodu. Tomáš Janků a Petr Lukeš začali dobře. V těžké konkurenci lehčích a užších vozů jeli svoje maximum. V šesté sobotní sekci však
zlomili přední poloosu. Toto je však neodradilo, rychle poloosu vyměnili a pokračovali v závodu. V poslední sobotní sekci jim však praskla druhá poloosa. Přes tyto technické potíže byli po sobotě, kdy tato třída odjela celkem osm sekcí, na pátém místě. Večer strávili výměnou druhé poloosy, aby mohli v neděli pokračovat v závodu.
Pro naši druhou posádku,  která jede ve třídě O3, nezačal závod dobře. V první sekci skončila až na sedmém místě.
 
Přesto že kluci bojovali, byli po sobotě na třetím místě. Po prvním dni závodu byli jejich největší soupeři průběžně první, což pro tuto chvíli znamenalo celkově druhé místo v seriálu.
V neděli měli technické potíže obě naše posádky. Tomáš Janků a Petr Lukeš zničili volnoběžku v přední nápravě a tak opět opravovali. Davidu Janků a Petru Meleckému ještě před první sekcí prasklo řízení a tak museli hned ráno opravovat. V průběhu dopoledne jim
řízení nevydrželo ještě jednou. Nakonec to bylo pro Tomáše celkově páté místo v posledním závodu seriálu. V celkovém pořadí seriálu 2009 tak obsadili páté místo. David Janků s Petrem Meleckým v neděli bojovali. Dostat se však před Petra Dvořáka se Svatoplukem se jim nepodařilo. V posledním závodu tak skončili na druhém místě a to pro tuto posádku znamenalo celkově druhé místo v letošním ročníku seriálu.
 
Poslední závod skončil a druhý ročník seriálu 4x4 SHOCK CUP 2009 je minulostí. Slavnostního vyhlášení výsledků čtvrtého závodu seriálu tak i vyhlášení celkových výsledků seriálu 4x4 SHOCK CUP 2009 se zúčastnili starosta města Mohelnice Ing. Zděněk Jirásko, patron posledního závodu, pan Miroslav Konečný, zástupce ČSAD Logistik Ostrava a.s., a předseda AMK Mohelnice pan Miroslav Stratil, kteří předali úspěšným posádkám poháry a ceny. Celého letošního seriálu se zúčastnilo celkem 61 posádek.
Více informací ke čtvrtému závodu letošního seriálu včetně výsledků najdete zde. Celkové výsledky letošního seriálu 4x4 SHOCK CUP 2009 najdete zde.

Copyright © 2010 AGENAS TEAM, autoklub v AČR
Webdesign: CUBE visioin