shockcup

10.10.2009 - OFF ROAD TRIAL JAVORNÍK 2009

O víkendu, 3. a 4. října 2009, jsme pořádali ve spolupráci s Městem Javorník již po jedenácté Javornické závody offroadů v t-trialu. Letos poprvé v nové lokalitě v Horních Hošticích a pod novým názvem OFF ROAD TRIAL JAVORNÍK. Na přípravu vlastního závodu jsme měli málo času. V dubnu jsme nedostali souhlas s konáním závodu v Zálesí a v tu dobu jsme neměli žádnou jinou lokalitu. Horní Hoštice jsme objevili na začátku září a na přípravu závodu včetně rozsáhlých úprav nové lokality jsme měli pouze jeden měsíc. Proto jsme očekávali ohlas na novou lokalitu. Pro trialový závod v nové lokalitě není terén abnormálně náročný, přesto se nám podařilo postavit technicky náročné trialové sekce.
Patronát nad závodem převzal starosta města pan Jiří Jura, který závod zahájil již tradičně na náměstí v Javorníku. Do Javorníku přijelo celkem 24 posádek z celé České republiky, z toho Javorník reprezentovalo celkem 7 posádek. Náš Agenas team postavil do závodu obě posádky.
Po slavnostním zahájení se účastníci závodu přesunuli na závodiště v Horních Hošticích.
 
třída O2
299

<< Tomáš Janků
Petr Lukeš >>

Nissan Patrol GR
 

třída O3
322

 << David Janků
Tomáš
Brzobohatý >>

Jeep Cherokee

 

Vlastní závod provázely poruchy na vozidlech. Technické potíže se nevyhnuly ani naší posádce ve třídě O2, která musela pro potíže se spojkou vynechat v sobotu třetí a čtvrtou sekci. Tím se po čtyřech sekcích dostali na osmé místo. Posádky ve třídě O2 absolvovaly v sobotu deset sekcí. Tomáš s Petrem bojovali, ale po sobotě to bylo průběžně šesté místo se ztrátou šesti bodů na místo páté. Druhé naší posádce se dařilo podstatně lépe. Pro spolujezdce Tomáše Brzobohatého to byl první trialový závod. Ze sobotních šesti sekcí, které posádky ve třídě O3 absolvovaly, vyhrála naše posádka tři, jednou byla druhá a dvakrát třetí. V průběžném pořadí po sobotě to bylo pro naši posádku první místo s náskokem osmi bodů na posádku na druhém místě.
 

V neděli jsme očekávali útok naší posádky na lepší umístění ve třídě O2. Tomáš Janků a Petr Lukeš za to vzali, z nedělních šesti sekcí byli dvakrát druzí, dvakrát třetí a dvakrát čtvrtí, což stačilo v celkovém pořadí, tak jako v loňském roce, na čtvrté místo. Naše druhá posádka v neděli ze čtyř sekcí ve třídě O3 dvě vyhrála, jednou byla druhá a jednou třetí a s náskokem třinácti bodů přesvědčivě tuto třídu vyhrála. David Janků tak obhájil prvenství z loňského ročníku Javornického závodu.
Více informací o závodu off road v t-trialu OFF ROAD TRIAL JAVORNíK 2009 najdete na stránkách závodu, včetně kompletních výsledků.

Copyright © 2010 AGENAS TEAM, autoklub v AČR
Webdesign: CUBE visioin