shockcup

14.08.2021 - První závod MČR TT 2021 - Kunštát

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY
TRUCK TRIAL 2021

1. závod Kunštát
termín 7. a 8. srpna 2021

Po jedenácti letech má Javorník opět zastoupení v Mistrovství České republiky v truck trialu. Naposledy se truck trialového závodu zúčastnil v roce 2010 v Mohelnici Tomáš Janků s Františkem Říhou s TATROU 813 8x8 kolos. V letošním roce reprezentují město Javorník a javornický autoklub Tomáš Janků a Petr Lukeš. Budou soutěžit ve třídě S3 s vozem ROSS VIZA.
Tomáš s Petrem spolu jezdí již od roku 2009. Pravidelně se zúčastňovali seriálu Mistrovství České republiky v off road tech trialu. Tento seriál, jehož hlavním pořadatelem byl AGENAS TEAM autoklub v AČR Javorník, skončil v roce 2018. To byl také jeden z důvodů, proč se členové javornického autoklubu rozhodli pokračovat v truck trialu.


Petr Lukeš (vlevo) a Tomáš Janků - trucktrialová posádka autoklubu

Truck trial patří mezi diváky k nejatraktivnějším motoristickým disciplínám. Je svým charakterem obdobou motocyklových šlapačových soutěží. Truck trialové závody nejsou závody na plný plyn, nejde totiž o rychlost, ale závody nákladních automobilů v abnormálně náročném terénu na pokraji technických možností vozů, popírající fyzikální zákony. Při jízdě se klade důraz na zručnost, cit, přesnost a odhad. Vyžaduje to velkou dávku odvahy a přemýšlení.

Letošní program Mezinárodního mistrovství České republiky v truck trialu, byl z důvodu pandemické situace a nařízených opatření zkrácen na čtyři závody. První závod se uskutečnil 7. a 8. srpna 2021 v Kunštátu u Boskovic v pískovně společnosti KORA. Do Kunštátu přijelo soutěžit celkem 39 posádek, které byly rozděleny podle rozvoru a počtu náprav do šesti tříd. Naše posádka soutěžila ve třídě S3, ve které bylo přihlášeno osm posádek.
Deště, které předcházely prvnímu závodu, značně promáčely povrch pískovny a tak bylo jasné, že to nebude vůbec lehké. Navíc naše posádka neměla žádné zkušenosti se závoděním v písku (závody offroadů se z bezpečnostních důvodů v pískovnách nejezdily) a žádné zkušenosti s novým soutěžním vozem. Před prvním závodem auto testovali pouze jeden den v Mohelnických lomech u Křemačova. Ono totiž trénovat na truck trial není zase tak jednoduché.


První soutěžní den, sekce č.5 druhá v pořádí závodu

Kluci se toho ale nezalekli. V sobotu posádky třídy S3 absolvovaly pět sekcí. Tomáš Janků s Petrem Lukešem si na první závod vedli překvapivě dobře. Jednu sobotní sekci dokonce vyhráli a po prvním závodním dnu byli v průběžném pořadí třídy S3 na místě třetím se ztrátou 12 trestných bodů na posádku na druhém místě.


Takhle se Tomáš s Petrem poprali s náročností terénu v sobotu v sekci č.2

V neděli po první sekci stáhli ztrátu o jeden bod. Potom se jim ale přestalo dařit. V jedné sekci se jim podařilo soutěžní vůz doslova „utopit“ a museli být vyprošťováni. Přesto se jim podařilo umístění ze soboty udržet. Z prvního závodu Mezinárodního mistrovství České republiky v truck trialu si Tomáš Janků s Petrem Lukešem dovezli třetí místo.

 


V sekci č.12 se naší posádce podařilo soutěžní vůz doslova „utopit“ a museli být vyprošťováni


Takhle se Tomáš s Petrem vypořádali s poslení brankou v sekci č.9


Tomáš s Petrem v poslední sekci závodu č.7

 CELKOVÉ VÝSLEDKY TŘÍDY S3

pořadí st.číslo jezdec spolujezdec spolujezdec tr. body
1. 314 Josef Drozd Zdeněk Horák   1331
2. 360 Jan Hubáček Jan Zikuda Pavel Šulc 1515
3. 393 Tomáš Janků Petr Lukeš   1661
4. 385 Bronislav Ševčík Antonín Dohnal Roman Fojtík 2425
5. 327 Jan Brádle Tomáš Míka Jiří Brádle 3096
6. 312 Radomír Dobeš Stanislav Maňas Václav Kulišťák 3903
7. 351 Otakar Slabý Zdeněk Bohm Jan Hurych 4051
8. 344 Lubomír Izdný Lubomír Izdný ml. Radomír Izdný 4490

Fotogalerie naší posádky z prvního závodu v Kunštátu

 


... a už jsme v pořádku dojeli z Kunštátu do Javorníku

Související články
Kompletní výsledky závodu v Kunštátu 2021 ...více
Odjíždíme na první závod do Kunštátu ...více
Přestavujeme naši posáku s novvým vozem ...více
TRUCK TRIAL TESTING MOHELNICE 2021 ...více


 

Copyright © 2010 AGENAS TEAM, autoklub v AČR
Webdesign: CUBE visioin