shockcupAGENAS TEAM autoklub v AČR Javorník

pořadatel seriálu AGENAS CUP Mistrovství ČR v off road tech trialu
(bývalý seriál BIG SHOCK CUP)
spolupořadatel VELKÉ CENY MOHELNICE TRUCK TRIAL, MČR v truck trialu


 

historie autoklubu

V této kapitole naleznete desetiletou historii AGENAS TEAMU a to od roku 2000 do roku 2010. Dále zde naleznete článek "Jak jsme založili seriál v off road tech trialu" a na konci této kapitoly je přehled závodů a akcí, na kterých se jako autoklub organizačně podílíme nebo jsme se podíleli.


Historie AGENAS TEAMu autoklubu v AČR Javorník
 
2000 - 2004

V letech 2000 až 2002 se Tomáš Janků zúčastňoval závodů Javornický Off Road jako spolujezdec Lukáše Jandy. Touha mít svůj závodní vůz a závodů se zúčastňovat jako jezdec byla tak velká, že na jaře roku 2003 zakoupil svůj první závodní vůz ARO 240. Tento krok můžeme považovat za vznik závodního teamu Agenas.
Současně od roku 2000 působí Oldřich Janků v závodu Javornický Off Road jako hlavní sportovní komisař a jako spolupořadatel závodu Javornický Off Road založili společně s Ing. Pavlem Jandou a Milanem Jeřábkem Javornický spolek příznivců off road.
 
V letech 2002 a 2003 působil David Janků jako manažer Českého truck trialu. Od roku 2003 působili Oldřich Janků a Tomáš Janků jako sportovní komisaři v Mistrovství České republiky v truck trialu. Od roku 2004 působil Oldřich Janků jako hlavní sportovní komisař a sportovní manager v závodu Extrem Truck Trial v Mohelnici. Od roku 2004 se stal stavitelem trialových sekcí pro závody trucků v Mohelnici (Extrem Truck Trial, Truck Trial Word Cup a Velká cena Mohelnice truck trial).
V letech 2003 a 2004 se zúčastnil Tomáš Janků jako jezdec se spolujezdcem Janem Fibingerem pouze závodu Javornický Off Road – Zálesí. Pro sezónu 2004 byl vyměněn v aru benzínový motor o obsahu 2500 ccm za dieselový motor Nissan Patrol o obsahu 2800 ccm.


2005 - 2006

Významný zlom nastal v roce 2005, kdy došlo k dohodě s hlavním sponzorem AGRO A.R.W. s.r.o. Stará Červená Voda. Závodní vůz dostal nový kabát. V této sezoně Tomáš Janků s Janem Fibingerem absolvoval kromě Javornického Off Roadu na Zálesí také významný závod Extrem Truck Trial v Mohelnici.
Pro sezonu 2006 připravil Agenas team dva nové vozy. Nissan Patrol GR s posádkou Tomáš Janků a Jan Fibinger a Jeep Cherokee s posádkou David Janků a Jan Matoušek.
 
 
 


2007

Do sezony 2007 prošel závodní Patrol renovací, kdy byl kompletně repasován podvozek vozu, vybaven přední a zadní vzduchovou uzávěrkou, upraven byl výkon motoru a nezbytné nové obutí. Taktéž Jeep Cherokee prošel rozsáhlými úpravami, dostal nový kabát, byly upraveny nápravy, nové obutí. V dubnu 2007 byl zakoupen další závodní vůz a to TATRA 813 8x8 kolos. Ve velmi krátkém čase proběhly nejnutnější úpravy a nástřik do barev Agenas teamu. Nová posádka Petr Honig a Jaroslav Heckel se s ním poprvé představila na Extrem Truck Trialu v Mohelnici.
V roce 2007 zorganizoval Agenas team společné s internetovým forem 4x4názory.cz a AMK Mohelnice setkání příznivců off roadů v Mohelnici. Toto setkání položilo základ seriálu závodů v off road tech trialu. Důvodem pro uspořádání setkání byl ohlas na květnový závod EXTREM TRUCK TRIAL v Mohelnici. Více o setkání se dozvíte zde.

 

2008

V Javornickém spolku příznivců se postupem času a vývojem závodu Javornický off road trial začaly vytvářet dvě názorové větve. Ta první, dá se říct zakládající, se začala orientovat na expedice. Druhá, zastoupená členy Agenas teamu, se orientovala pouze na organizaci závodů v trialu. Toto vedlo v roce 2008 k tomu, že vlastní závod Javornický off road trial byl rozdělen na dvě skupiny podle názorových větví spolku. Jedna skupina závodila pouze v off road tech trialu, druhá soutěžila v různých soutěžích souvisejících s expedičním ježděním a zábavných soutěžích.
V tomto roce uspořádal Agenas team společně s diskusním internetovým fórem 4x4nazory.cz první ročník seriálu v off road tech trialu SHOCK CUP. Seriálu se zúčastnily dvě posádky Agenas teamu. Ve třídě O2 Tomáš Janků a Martin Mika s vozem Nissan Patrol GR (299). Ve třídě O3 David Janků a Jan Matoušek s vozem Jeep Cherokee (399).
 


2009

Od roku 2009 se Agenas team stal jediným pořadatelem závodu Javornický off road tech trial. Současně v tomto roce založil Agenas team společně s AMK Mohelnice novou tradici. Od tohoto roku společně pořádají v pořadí druhý závod seriálu Mistrovství České republiky v truck trialu pod názvem VELKÁ CENA MOHELNICE TRUCK TRIAL.
 
 


2010

V roce 2010 založili členové teamu občanské sdružení a zaregistrovali jako autoklub v rámci Autoklubu České republiky pod názvem AGENAS TEAM autoklub v AČR. Agenas team tak získal svoji právní subjektivitu. Předsedou autoklubu byl zvolen Oldřich Janků. Hlavním posláním autoklubu byly stanoveny dva směry: organizování závodů v off road tech trialu a truck trialu a závodní činnost v off road tech trialu a truck trialu.
 
 
 
 

 


Jak jsme založili seriál v off road tech trialu

Závody trucků v Mohelnici jsou jedním z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějším závodem nákladních aut v terénu. Těchto závodů se zúčastňovaly mimo trucky i offroady. Při pátém ročníku Extrem truck trialu v Mohelnici v roce 2007, na jehož organizaci jsme se podíleli, se závodu zúčastnilo celkem 25 posádek offroadů. Na tento ročník přijelo do Mohelnice i mnoho příznivců vozů 4x4 se svými čtyřkolovými miláčky s touhou svést se ve světoznámém Křemačovském kotli. Bezpečnostní opatření, pravidla a organizace tohoto závodu však volné ježdění pro diváky neumožňuje.
Tato skutečnost však dala podnět myšlence, uskutečnit setkání příznivců vozů 4x4 v Mohelnických lomech v Křemačově u Mohelnice. Od myšlenky k realizaci nápadu nebylo daleko. Slovo dalo slovo a necelý měsíc po Extrem truck trialu jsme o víkendu 23. a 24. června 2007 uskutečnili první offroad setkání v Mohelnici, které zorganizoval náš
AGENAS TEAM Javorník ve spolupráci s internetovým diskusním fórem 4x4názory a podpory AMK Mohelnice. Setkání se mohl zúčastnit každý, kdo chtěl a přijel se svým off roadem. Na programu setkání byl dvoudenní závod v tech trialu, volné ježdění v celém areálu Křemačovských lomů a večer posezení u táboráku. Každý účastník si mohl vyzkoušet svoje schopnosti a schopnosti svého vozu nejen ve volném ježdění po areálu v různém terénu, ale i zazávodit si v trialových sekcích.
Setkání v Mohelnici se zúčastnilo více jak třicet posádek. Vyšlo i počasí, když deště před setkáním udělali povrch celého areálu náročným. Celá akce se vydařila, všem zúčastněným se líbila. Bylo to první setkání tohoto druhu.
Setkání offrouďáků v Mohelnici v červenci 2007 mělo velmi kladný ohlas a dalo podmět k myšlence zorganizovat seriál závodů. A tak vznikl seriál závodů Mistrovství České republiky v off road tech trialu. Název seriálu byl odvozen podle hlavního partnera závodu v letech 2008 - 2016, výrobce energetického nápoje Big Shock!, firmy Al-Namura, spol. s.r.o. Praha. První závod prvního ročníku seriálu se uskutečnil 8. až 11. května 2008 v Mohelnici. Od roku 2017 nese seriál název podle hlavního pořadatele seriálu AGENAS TEAMu autoklubu v AČR Javorník. Oficiální stránky seriálu naleznete zde.

Fotogalerie ze setkání offrouďáku v Mohelnici

 
autor fotogalerie
Jan Mýlek
  autor fotogalerie
Aleš Bořuta

 

fotogalerie nejsou provozované a udržované na našem servru

 


Pořádané závody a akce

AGENAS CUP Seriál Mistrovství České republiky v off road tech trialu (bývalý BIG SHOCK! CUP)...více

VELKÁ CENA MOHELNICE TRUCK TRIAL...více

JAVORNICKÝ OFF ROAD TRIAL (závod je od roku 2010 zařazen do seriálu BIG SHOCK! CUP)...více

OFF ROAD SETKÁNÍ MOHELNICE 2007...více

EXTREM TRUCK TRIAL MOHELNICE...více

Copyright © 2010 AGENAS TEAM, autoklub v AČR
Webdesign: CUBE visioin