shockcup

56. závod seriálu Mistrovství České republiky v off road tech trialu

VELKÁ CENA MĚSTA JAVORNÍK 2018
18. ročník závodu Off road trial Javorník
29. a 30. září 2018

místo konání Javorník, závodiště Horní Hoštice

5. závod seriálu
AGENAS CUP 2018
Mistrovství České republiky v off road tech trialu

Město Javorník je právem nazývané "hlavním městem off road tech trialu". Offroadové závody se zde jezdí od roku 1998, kdy se uskutečnil tzv. nultý ročník závodu Javornický off road – Zálesí. Do roku 2008 se závody konaly na Zálesí. Od roku 2009 se závody jezdí na novém závodišti v Horních Hošticích.  V roce 2010 byl Javornický závod zařazen do seriálu závodů Mistrovství České republiky v off road tech trialu, jehož pořadatelem je javornický AGENAS TEAM autoklub v AČR. V letech 2013, 2014 a 2015 se v Javorníku závody neuskutečnily, protože v těchto letech nezískali pořadatelé potřebná povolení ke vstupu na pozemky dotčené závodem. Změna nastala až v roce 2016, kdy se po tříleté přestávce závod seriálu Mistrovství České republiky v off road tech trialu vrátil opět do Javorníku. Historii javornických závodů jsou věnována samostatná kapitola ...více.
Stalo se již tradicí, že poslední závod seriálu Mistrovství České republiky v off road tech trialu se koná právě v Javorníku. Nebylo tomu jinak ani letos. Poslední zářijový víkend se zde uskutečnila VELKÁ CENA MĚSTA JAVORNÍK 2018, v pořadí již 56. závod v historii seriálu a 18. ročník javornického závodu. Záštitu nad závodem převzal Jiří Jura, starosta města, který také v sobotu 29. září 2018 závod slavnostně zahájil na náměstí v Javorníku. Po zahájení závodu se účastníci závodu přesunuli na závodiště do Horních Hoštic, kde na posádky čekalo celkem 13 technicky náročných trialových sekcí.
Obě dvě javornické posádky chtěly letos v Javorníku vyhrát. Filipu Konyarikovi s Nikolou Zelenkou se vyhrát javornický závod ještě nepodařilo. Naopak Tomáš Janků vyhrál javornický závod již třikrát. V letech 2006 a 2007 s Janem Šoltésem v extra třídě O2 a v loňském roce v extra třídě O3 s Petrem Lukešem. Petr Lukeš ještě vyhrál javornický závod v roce 2010 v extra třídě O3, jako spolujezdec Davida Janků a tímto vítězstvím společně vybojovali i titul Mistrů ČR pro rok 2010.
Javornickému závodu letos počasí přálo, po oba dva dny závodu bylo slunečno. Snad poprvé v historii hoštického závodiště nebylo v dolních sekcích bláto. Pro Filipa Konyarika s Nikolou Zelenkou, při počtu posádek, které se registrovaly do závodu v extra třídě O1, stačila k zisku titulu Mistrů ČR pouhá účast v závodu. Přesto chtěli tento závod vyhrát. Po třech sobotních sekcích byli druzí se ztrátou dvou bodů na vedoucí posádku. Nejeli špatně, ale nedařilo se jim tak, jak by potřebovali. Po šesti sobotních sekcích byly stále druzí, ale na vedoucí posádku ztráceli již šest bodů.  Poslední dvě sobotní sekce vyhráli, ale stačilo to pouze na snížení ztráty na vedoucí posádku na dva body.
Tomáši Janků s Petrem Lukešem se touha zopakovat loňské vítězství v Javorníku v extra třídě O3 rozplynula hned v úvodní sekci. Nevydržel klub přední nápravy, v první sekci skončili poslední a museli opravovat. Kloub vyměnili velice rychle a do druhé sekce již nastoupily. Ve druhé a třetí sekci dojeli třetí, ve čtvrté druzí a před poslední sobotní sekcí byli na třetím místě se ztrátou dvou bodů na druhé místo. V poslední sekci, kterou měli dobře rozjetou, opět selhala technika a sekci nedojeli. V průběžném pořadí se po prvním závodním dnu propadli na páté místo.
V neděli, druhý závodní den, odjely posádky extra třídy O1 7 sekcí. Filip s Nikolou bojovali. Dvě nedělní sekce vyhráli a ve zbylých pěti obsadili druhé místo. Přesto to na vítězství v závodu nestačilo a tak skončili celkově v závodu druzí. Vítězi javornického závodu v extra třídě O1 se stali Aleš Sirotek s Janem Přibylem ze Škvorce. Pro Filipa s Nikolu to však znamenalo vítězství v celém seriálu AGENAS CUP 2018 Mistrovství České republiky v off road tech trialu a zisk již druhého titulu Mistrů České republiky v extra třídě O1.
Tomáš s Petrem v sobotu večer opravovali, aby mohli v neděli pokračovat. Bohužel jejich vůz neumožňoval, aby v neděli mohli jet „naplno“ a tak v celkovém pořadí extra třídy O3 obsadili v závodu páté místo. V celkovém pořadí seriálu AGENAS CUP 2018 Mistrovství České republiky v off road tech trialu obsadili v extra třídě O3 čtvrté místo. Vítězi javornického závodu v extra třídě O3 se stali Peter Vizanička z Černé Vody s Martinem Plhákem z Mohelnice, kteří jezdí za AMK Mohelnice.
 

VÝSLEDKY NAŠICH POSÁDEK

extra třída O1


zleva Nikola Zelenka, Filip Konyarik, Jan Přibyl, Aleš Sirotek, Roman Malík a Petr Malík

poř. číslo jezdec spolujezdec vozidlo místo body tr.body
1 106 Sirotek Aleš Přibyl Jan Suzuki Samurai Škvorec 301 480
2 101 Konyarik Filip Zelenka Nikola Suzuki Samurai Javorník 294 165
3 111 Malík Roman Malík Petr Suzuki Samurai Archlebov 276 180
4 120 Svoboda Aleš Svobodová Lenka Suzuki Samurai Kelč 255 1 275
5 104 Plaček Vladimír Platz Kamil Suzuki Samurai Sluštice 250 2 500


 

extra třída O3

poř. číslo jezdec spolujezdec vozidlo místo body tr.body
1 388 Viazanička Peter Plhák Martin Toyota 4runner Černá Voda 155 74
2 321 Matyáš Vlastimil Hubálek Vladislav Kia Sportage Mistrovice 137 227
3 366 Vencl Ondřej Venclová Natálie Jeep Cherokee Lukavice 131 977
4 301 Velechovský Milan Petřík Petr Jeep Cherokee Sadská 128 282
5 399 Janků Tomáš Lukeš Petr Multicar MB 300 D Javorník 127 648
6 303 Bobek Luboš Bobková Petra Jeep Cherokee Třebestovice 122 567


Více informací k pátému závodu nalezne zde
Celkové výsledky seriálu naleznete zde

Copyright © 2010 AGENAS TEAM, autoklub v AČR
Webdesign: CUBE visioin