MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY
TRUCK TRIAL 2024

2. závod Braňany u Mostu
04. – 05. května 2024

Mezinárodní mistrovství České republiky v truck trialu 2024 pokračovalo druhým závodem, na který jsme se přesunuli do Ústeckého kraje, do areálu firmy KeraMost v Braňanech u Mostu. Do Braňan přijelo celkem 31 posádek. Ve třídě S3/1, ve které soutěží posádka javornického autoklubu Tomáš Janků a Roman Kovář se závodním vozem ROSS VIZA 330 4×4, se registrovaly čtyři posádky.
V první sobotní sekci dojeli kluci na třetím místě, ve druhé sekci na místě druhém. Po druhé sekci odstoupili z průběžného prvního místa Bronislav Ševčík s Romanem Fojtíkem #385 pro poruchu. V závodu tak pokračovaly už pouze tři posádky. Třetí sobotní sekci Tomáš s Romanem vyhráli a v průběžném pořadí se po třech sekcích dostali na první místo s náskokem 149  trestných bodů. V dalších sekcích se už tak nedařilo. Ve čtvrté sekci dojeli druzí, v páté a šesté sekci dojeli na třetím místě. Přesto si po prvním soutěžním dnu udrželi Tomáš s Romanem v průběžném pořadí první místo ve své třídě s náskokem 100 trestných bodů. V truck trialu to ale není velký náskok, je to jedna neprojetá branka.
Nedělní první dvě sekce ukázaly, že udržet první místo nebude vůbec jednoduché. V obou sekcích skončili kluci třetí a v průběžném pořadí přišli o vedení. Přesto, že třetí nedělní sekci zajeli kluci za 0 trestných bodů a sekci vyhráli společně s vedoucí posádkou, Markem Rosenbaumem se spolujezdci a Markem Pavlisem a Lukášem Mrázkem #323 , v průběžném pořadí zůstali na druhém místě. Čtvrtou sekci zajeli Tomáš s Romanem za pouhých 8 trestných bodů. Jenomže vedoucí posádka za šest trestných bodů a posádka na třetím místě v průběžném pořadí, Jan Hubáček se spolujezdci Janem Zikudou a Vladimírem Dvořákem #360, za 16 trestných bodů. Tak je tato třída výkonnostně vyrovnaná. Byl to zkrátka boj. Pátá nedělní sekce se Tomášovi s Romanem nepovedla a ziskem 48 trestných bodů se propadli na třetí místo v průběžném pořadí se ztrátou 9(!) trestných bodů na posádku na druhém místě. Jenom pro dokreslení situace, 9 trestných bodů jsou tři změny směru jízdy! A tak měla o konečném pořadí rozhodnout poslední sekce. A to se nakonec povedlo. Tomáš s Romanem poslední sekci zajeli o 20 trestných bodů lépe než posádka Jana Hubáčka a v celkovém pořadí obsadili druhé místo.
V průběžném pořadí Mezinárodního mistrovství České republiky v truck trialu se po dvou závodech posunula javornická posádka na třetí místo.