MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY
TRUCK TRIAL 2024

3. závod VELKÁ CENA MOHELNICE TRUCK TRIAL
25. – 26. května 2024

Mezinárodní mistrovství České republiky v truck trialu 2024 pokračovalo třetím závodem. Tentokrát jsme se přesunuly do Mohelnických lomů u Křemačova, kde se uskutečnil 25. a 26. května 2024 čtrnáctý ročník závodu VELKÁ CENA MOHELNICE TRUCK TRIAL 2024. Do Mohelnice přijelo celkem 47 posádek, z toho tři posádky ze Slovenska, tři posádky z Polska a tři posádky z Francie (!). Ve třídě S3/1, ve které soutěží posádka javornického autoklubu Tomáš Janků a Roman Kovář se závodním vozem ROSS VIZA 330 4×4, se registrovalo šest posádek z České republiky a jedna posádka z Francie. Páteční vydatný déšť značně rozbahnil celý areál závodiště. Bylo jasný, že to nebude vůbec jednoduché. Už tak jsou sekce v Mohelnický lomech technicky náročné a navíc bláto a mokrý povrch tuto náročnost jenom umocňuje.
První soutěžní den provázely dešťové přeháňky. První sekce se Tomášovi s Romanem nepovedla. Nasbírali 143 trestných bodů a v sekci skončili až na pátém místě. Druhá sekce se javornické posádce podařila. 118 trestných bodů a první místo v sekci. Po druhé sekci se Tomáš s Romanem posunuli na třetí místo v průběžném pořadí. Výsledky ale ukazovaly, že výkonnost posádek ve třídě S3/1 je značně vyrovnaná. Ve druhé sekci byl bodový rozdíl mezi první  a šestou posádkou pouhých 100 trestných bodů, což je jedno neprojeté brankové pole a jedna zlomená branková tyč. Třetí sobotní sekci Tomáš s Romanem zajeli za 95 trestných bodů a obsadili v sekci třetí místo. Více sekcí za sobotu posádky třídy S3/1 neodjely. Po prvním soutěžním dnu byla javornická posádka, Tomáš Janků a Roman Kovář, v průběžném pořadí na druhém místě se ztrátou 77 trestných bodů na vedoucí posádku, Bronislava Ševčíka s Romanem Fojtíkem #385 s Pragou V3S.
Neděle byla na rozdíl od soboty slunečná a tak povrch celého areálu rychle vysychal. První nedělní sekce se naší posádce vůbec nepovedla. Nasbírala 110 trestných bodů a skončila v sekci na šestém místě. Nedařilo se ani posádce na prvním místě průběžného pořadí (#385), která tuto sekci zajela za 103 trestných bodů. Ztráta na první místo se tak zvýšila o 7 trestných bodů na 84 trestných bodů. Posádka na průběžném třetím místě, Jan Hubáček s Janem Zikudou a Vladimírem Dvořákem #360, se přiblížila v této sekci k naší posádce na 54 trestných bodů. I toto hovoří o vyrovnanosti posádek. Druhou nedělní sekci zajeli Tomáš s Romanem senzačně. Sekci zajeli za 0 trestných bodů a sekci vyhráli. Jenomže v této sekci byl bodový rozdíl mezi první a poslední posádkou pouhých 18 (!) trestných bodů, ale ztrátu na vedoucí posádku #385 kluci stáhli o 14 trestných bodů. Poslední sekci závodu Tomáš s Romanem ziskem 22 trestných bodů opět vyhráli. Posádka #385 na vedoucím místě průběžného pořadí nasbírala v této sekci 72 trestných bodů, což ji stačilo k udržení prvního místa v celkovém pořadí závodu. Posádka javornického autoklubu, Tomáš Janků a Roman Kovář, obsadila v celkovém pořadí závodu druhé místo se ztrátou pouhých 20(!) trestných bodů.  O tom, že výkonnost posádek třídy S3/1 je velmi vyrovnaná hovoří výsledky toho závodu. Rozdíl mezi třetí a šestou posádkou v pořadí byl pouze 72 trestných bodů.
Druhým místem v Mohelnici se posádka javornického autoklubu posunula na první místo průběžného pořadí Mezinárodního mistrovství české republiky v truck trialu.

Zleva: Tomáš Janků, Roman Kovář, Bronislav Ševčík a Roman Fojtík.
(posádka na třetím místě se vyhlášení nezúčastnila)